Kolubara odigrala prvi meč u Super ligi pred lazarevačkom publikom i upisala prvi bod

U okviru 2. kola Linglong tire Super lige Srbije juče je na domaćem terenu,  pred oko 1.500 gledalaca, odigrana utakmica FK Kolubare protiv FK Radnika iz Surdulice i to nerešenim rezultatom 1:1. Kolubari je ovo prva utakmica pred lazarevačkom publikom od početka Super lige.

Fudbaleri Kolubare ofanzivno su započeli igru, povevši protiv ekipe Radnika, pogotkom Marka  Vučetića već u trećem minutu. Prvo poluvreme završeno je u korist Kolubare.

Drugo poluvreme Kolubara je započela sa igračem više, nakon što je u 53. Minute izbačen igrač protivničke ekipe, Mihajlo Oreščanin.

Nakon promene taktike i igrača, ekipa Radnika vratila se utakmici i izjednačila rezultat u 74. minutu, pogotkom Nikole Radmanovca.

Trener FK Radnika iz Surdulice, Igor Bondžulić, je na konferenciji za medije nakon utakmice izjavio da je dobro što njegovi igrači nisu primili više golova u prvom delu utakmice, u kojem je Kolubara definitivno dominirala. On je uprkos tome pohvalio svoje igrače na korektnoj igri, s obzirom da su u drugom poluvremenu igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona.

Dejan Đurđević, šef stručnog štaba FK Kolubare izrazio je pre svega, zadovoljstvo atmosferom na tribinama i posećenošću utakmice. On je izjavio da nije u potpunosti zadovoljan igrom, ali je bitno da je Kolubara upisala prvi bod u Super ligi.

U 3. kolu Super lige Srbije, u ponedeljak, 2. avgusta, Kolubara igra u gostima sa ekipom TSC-a iz Bačke Topole. Meč je zakazan za 19 časova.

FK Kolubara trenutno se nalazi na 13. mestu sa jednim bodom, dok je u vrhu tabele FK Partizan sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirana ekipa TSC-ai trećeplasirani Radnički 1923.